PASLAUGOS

Kanalizacijos, nuotekų apsauga nuo užšalimo

Kanalizacijos vamzdžių ir nuotėkų vamzdžių apsauga nuo užšalimo

 

Kanalizacijos ir nuotėkų apsauga nuo užšalimo yra ne mažiau svarbus sprendimas, užtikrinantis komfortiškas gyvenimo sąlygas šaltuoju metų laikotarpiu.

 

Plieninių vamzdžių apsauga nuo užšalimo ir šildymas.

 

Savireguliuojantis šildymo kabelis montuojamas plieninio vamzdžio išorėje. Šildymo kabelis tvirtinamas su lipnia aliuminio juosta išilgai, arba panaudojant lipnią stiklo audinio juostą ir tiesiog pritvirtinant šildymo kabelį prie vamzdžio, kas 30-50 cm. Pritvirtinus šildymo kabelį, vamzdis turi būti papildomai apšiltinamas šilumine izoliacija. Tai gali būti stiklo ar akmens vata, pageidautina su apvalkalu (folija) nuo kritulių. Tinka ir polietileno izoliaciniai vamzdukai (kevalai), galima šiltinti ir statybinėmis putomis. Svarbiausia, kad šiluma neiškeliautų į aplinką.

 

Plastikinių vamzdžių apsauga nuo užšalimo ir šildymas.

 

Plastikinių vamzdžių apsauga nuo užšalimo montuojama tokiu pačiu principu kaip ir ant plieninių vamzdžių.

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, jog netinkamai parinkus savireguliuojančio šildymo kabelio tipą (max. temperatūra) bei galingumą – šildymo kabelis gali „pradeginti“, susilpninti, suminkštinti plastikinio vamzdžio sienelę.

Kitas pakankamai svarbus faktorius – plastikinis vamzdis ženkliai silpniau absorbuoja ir praleidžia šilumą, todėl gali prireikti galingesnio šildymo kabelio. Siekiant efektyviau paskirstyti (perduoti) šilumą plastikiniam vamzdžiui, rekomenduojama užklijuoti ištisinę aliuminio juostą ant vamzdžio, pritvirtinti toje vietoje savireguliuojantį šildymo kabelį ir užklijuoti dar vieną ištisinę aliuminio juostą. Tokiu būdu padidinsime efektyvųjį šildymo plotą ir taip padidinsime šildymo sistemos efektyvumą.

 

Kanalizacijos ir nuotėkų apsauga nuo užšalimo būtinai turi būti apsaugota šilumine izoliacija.

Priklausomai nuo vamzdžio diametro bei šildymo kabelio tipo, rekomenduojamas izoliacijos storis svyruoja nuo 20 mm iki 100 mm