PASLAUGOS

Stogų apsauga nuo ledo ir sniego

Stogo apsauga nuo ledo ir sniego

Stogo apsaugai nuo apledėjimo ir sniego susikaupimo naudojama elektrinio šildymo sistema.

Stogo, šlaitų apsaugai nuo apledėjimo užtikrina savireguliuojantys šildymo kabeliai.

Tokio tipo kabelis išduoda didesnę galią šiauriniame stogo šlaite, nei saulės spindulių šildomas kabelis pietinėje pusėje.

Paprastai stogo apsauga nuo ledo ir sniego valdoma įvairių drėgmės, temperatūros ir apledėjimo jutiklių pagalba. Gali būti ir „ekonominiai” valdymo variantai, kuomet apsaugos nuo apledėjimo sistema įjungiama/išjungiama rankiniu būdu, laikmačio pagalba.

Paprastai stogo šildymo sistemos projektuojamos kartu su stogo konstrukcijomis. Projektuojant numatomi laikikliai, elektros maitinimo vietos ir kitos būtinos konstrukcijos tinkamam šildymo sistemos sumontavimui.

Dažniausiai stogo šildymo sistemos naudojamos plokštiems (horizontaliems) stogams, arba sutapdintiems šlaitiniams stogams. Kuomet susidaro sąlygos kauptis dideliems sniego kiekiams ant stogo.

Kalbant apie bituminius stogus, svarbu yra paminėti, jog ne visi kabeliai tinkami montuoti ant bituminių paviršių. Tokioms aplikacijoms nepritaikyti šildymo kabeliai reaguoja su bitumu ir anksčiau ar vėliau suyra, kartu sugadindami ir stogo dangą.