PASLAUGOS

Vamzdžių apsauga nuo užšalimo

Vamzdžių ir vandentiekio apsauga nuo užšalimo dažnai yra tiesiog būtinas sprendimas mūsų klimato juostoje.

Apsaugai nuo užšalimo yra naudojamas ir šildymo kabelis, ir termoizoliacinė medžiaga.

Vandentiekio apsaugą nuo užšalimo galima įjungti pusiau automatiniu, nuotoliniu ir pilnai automatiniu būdu.

Dažniausiai šildomi geriamojo vandens ir nuotėkų vamzdžiai ūkiuose, privačiuose namuose ir komercinės paskirties statiniuose.

 

Vandens nuleidimas rudenį ar užšalusių vamzdžių atšildymas rankiniu būdu – jau praeitis.

Itin mažos energijos sąnaudos, greita, paprasta.

 

Geriamojo vandens vamzdžių apsauga nuo užšalimo gali būti realizuojama mažiausiai dviem būdais:

 

A) Išorinis montavimas

Savireguliuojantis šildymo kabelis montuojamas ant vamzdžio (išorėje). Šildymo kabelis tvirtinamas su lipnia aliuminio juosta išilgai, arba panaudojant lipnią stiklo audinio juostą ir tiesiog pritvirtinant šildymo kabelį prie vamzdžio, kas 30-50 cm. Pritvirtinus šildymo kabelį, vamzdis turi būti papildomai apšiltinamas šilumine izoliacija. Tai gali būti stiklo ar akmens vata, pageidautina su apvalkalu (folija) nuo kritulių. Tinka ir polietileno izoliaciniai vamzdukai (kevalai), galima šiltinti ir statybinėmis putomis. Svarbiausia, kad šiluma neiškeliautų į aplinką.

 

B) Vidinis montavimas

Savireguliuojantis šildymo kabelis įleidžiamas į vamzdžio vidų. Naudojant šį metodą, būtina įsitikinti, jog šildymo kabelis yra sertifikuotas ir skirtas geriamojo vandens šildymui. Toks šildymo kabelis turi specialią izoliaciją, kuri kontaktuodama su vandeniu neišskiria kenksmingų ir kancerogeninių medžiagų. Tokiam montavimo būdui prireiks ir kabelio įvedimo į vamzdį (sandarinimo) movos. Kadangi montuojame elektros šildymo kabelį į vamzdyną – reikia pasirūpinti saugumu. Būtina sumontuoti srovės nuotėkio relę.

https://www.youtube.com/watch?v=a5goOXA4ATQ